KOŁO MISYJNE

Powstało w 2007 roku. Do grona młodych misjonarzy należą uczniowie klas trzecich, czwartych i piątych. Dzieci spotykają się raz w tygodniu aby śledzić losy misjonarzy, zgłębiać treści ewangelii, zapoznawać się z losami dzieci z państw najuboższych, poznawać walory geograficzne i zwyczaje ich krajów. Koło współpracuje z Papieskim Dziełem Misyjnym Dzieci w Warszawie. Ważnym celem jest przygotowywanie akcji charytatywnych na cel misji. Jedną z takich akcji jest corocznie przez nas organizowanych jest kolędowanie.

W dniu 27 grudnia 2009r. już kolejny raz dziesięcioro dzielnych kolędników misyjnych (dwie grupy) wraz z opiekunkami panią Barbarą Zagórską i panią Bożeną Biłda, wyruszyło do rodzin w Sztabinie by kolędować na rzecz dzieci z Pakistanu. W odwiedzanych domach przedstawialiśmy krótki program misyjny i rozdawaliśmy pamiątki kolędowania - bombki z błogosławieństwem. Wszyscy byli bardzo gościnni, ponieważ wcześniej ks. proboszcz poinformował parafian o naszych planach. Oprócz zebranych ofiar 769,88 zł, zostaliśmy obdarowani słodyczami.

Drugim dniem kolędowania był 6 stycznia 2010r., w który obchodzimy Dzień Misyjny Dzieci. Tym razem w Zespole Szkół Samorządowych w Sztabinie, jedna grupa, pełna radości i zapału, z kolędą na ustach, wędrowała od sali lekcyjnej do sali. Uczniowie wraz z wychowawcami przyjmowali ich bardzo serdecznie. Uważnie wsłuchiwali się w słowa o Bożym Narodzeniu i o sytuacji dzieci w Pakistanie. W ten sposób wyrazili swą solidarność z potrzebującymi rówieśnikami, jednocześnie udowadniając, że nie jest im obojętny los innych dzieci.

W  role kolędników wcielili się:
Maryja: Patrycja Matyskieła i Katarzyna Zagórska
Anioł: : Aleksandra Nowicka i Natalia Kielch
Pastuszek: Mateusz Sołtys i Emilia Turkowska
Dziecko z Pakistanu: Cezary Łazarski  i Paulina Kapla
Dziecko z PDMD: Patryk Tarasiewicz i Patryk Chomiak

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia dzieci z koła przygotowały również jasełka, które obejrzeli uczniowie klas I - III szkoły podstawowej w Sztabinie.

Zebrane podczas kolędowania pieniądze, w łącznej kwocie 1024 zł, zostały przesłane na konto Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci w Warszawie. Czujemy się bardzo szczęśliwi, że w ten sposób mogliśmy pomóc naszym rówieśnikom z Pakistanu. Dziękujemy Bogu za przeżycia, których doświadczyliśmy oraz wszystkim, którzy włączyli się w dzieło misyjne. Za rok z pewnością ponowimy nasze kolędowanie.