Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

EUCHARYSTYCZNY RUCH MŁODYCH

Na terenie Polski Krucjata Eucharystyczna została założona 01.01.1925 roku przez bł. Urszulę Ledóchowską (założycielkę Zgromadzenia Sióstr Urszulanek). Od 1960 roku Krucjata zaczęła działać w nowym stylu jako Eucharystyczny Ruch Młodych. Przyjmowane są do niego dzieci po I Komunii św. Program ERM-u jest pogłębieniem przygotowania dziecka do pełnego udziału we mszy świętej.

Do ERM-u istniejącego w naszej parafii od 2 lat należą chętne dzieci z klas czwartych. Na cotygodniowych spotkaniach dzieci czytają Ewangelię, pod kierunkiem animatora, omawiają jej treść i wyprowadzają z niej wskazania dotyczące życia. Uczą się też różnych rodzajów i form modlitwy.

W celu wypracowania postaci chrześcijańskich dzieci wychowywane są do systematycznej pracy nad sobą. Podczas spotkań kształtowane są postawy otwartości i uczynności wobec każdego człowieka.

Członkowie ERM-u biorą udział w akcjach charytatywnych, włączają się w przygotowanie Drogi Krzyżowej w okresie Wielkiego Postu, organizują spotkania opłatkowe dla młodszych kolegów.

Podczas spotkań wszyscy starają się stworzyć atmosferę otwartości, życzliwości, wzajemnego zaufania. Niezbędnym elementem zajęć jest kącik radości oraz rozmowy animatora z dziećmi w taki sposób, by każdy brał udział w zabawach czy też w poważnych dyskusjach.